Zákaznícky servis: 0911 333 530, 0902 699 999
Strechy

Izolácia strechy

Optimálna izolácia striech, stropov a vnútorných konštrukcií zabezpečuje počas celého roka príjemnú klímu v miestnosti. Na jej dosiahnutie vám odporúčame použiť výrobky značky NOBASIL. Hlavné typy tepelnej izolácie sú sklenená vlna, kamenná vlna, polystyrén.

Potrebujete poradiť? Nechajte nám Vaše číslo a my vám poradíme.

Stavebný izolačný materiál NOBASIL UNIFIT 032 (TI 132 U) je vyrobený z minerálnych sklených vlákien bez povrchovej úpravy. Určený na použitie v interiéri nazývaný aj ako Rolovaná izolácia.

Použitie:

  • odporúča sa pre aplikáciu do šikmých striech, má unikátnu tuhosť, ktorá uľahčuje vkladanie izolácie do konštrukcie, označenie „----” umožňuje jednoduché meranie a rezanie

Súčiniteľ tepelnej vodivosti - λ = 0,032 W/mK, trieda reakcie na oheň - A1.


Izolácia NOBASIL UNIFIT 033 s ECOSE Technology (prírodná izolácia bez formaldehydu, lepšie sa reže, je príjemnejšia na dotyk). 

Použitie izolácie:

  • je určená predovšetkým na zateplenie šikmých striech a rámových konštrukcií v nízkoenergetických až pasívnych stavbách. 

Súčiniteľ tepelnej vodivosti - λ = 0,033 W/mK, trieda reakcie na oheň - A1.


Stavebný izolačný materiál NOBASIL UNIFIT 035 (TI 135 U) je vyrobený z minerálnych sklených vlákien bez povrchovej úpravy. Určený na použitie v interiéri nazývaný aj ako Rolovaná izolácia.
Použitie:

  • odporúča sa pre aplikáciu do šikmých striech, má unikátnu tuhosť, ktorá uľahčuje vkladanie izolácie do konštrukcie, označenie "X" umožňuje jednoduché meranie a rezanie

Súčiniteľ tepelnej vodivosti - λ = 0,035 W/mK, trieda reakcie na oheň - A1.


Stavebný izolačný materiál NOBASIL UNIFIT 037 (TI 137 U) je vyrobený z minerálnych sklenených vláken je určený najmä na použitie v interiéri, nazývame ho aj Rolovaná izolácia.

Použitie:

  • odporúča sa pre aplikáciu do šikmých striech. Dobre sa aplikuje medzi jednotlivé krokvy strešného plášťa. Z vonkašej strany musí byť nad týmto izolantom difúzna fólia, ktorá zabráni prenikaniu vlhkosti do izolačného materiálu a zároveň dovolí odvetrať prípadnú vlhkosť.

Súčiniteľ tepelnej vodivosti - λ = 0,037 W/mK, trieda reakcie na oheň - A1.


Izolačná doska NOBASIL MPS je minerálnovláknitý stavebný materiál vo forme dosiek na báze čadičových vlákien, ktoré sú spájané živicou. 
Použitie:

  • vzhľadom na tepelné, technické, akusticko-izolačné a najmä protipožiarne vlastnosti je predurčená na aplikáciu do vnúnorných stienšikmých striech, stropov a vonkajších stien ako súčasť prevetrácaného systému zatepľovania, a to do konštrukcií s výškou viac ako 8 m.

Súčiniteľ tepelnej vodivosti - λ = 0,035 W/mK, trieda reakcie na oheň - A1.


Izolačná doska NOBASIL MPN je minerálnovláknitý stavebný materiál vo forme dosiek na báze čadičových vlákien, ktoré sú spájané živicou.
Použitie:

  • vzhľadom na tepelné, technické, akusticko-izolačné a najmä protipožiarne vlastnosti je predurčená na aplikáciu do stropov a podhľadov, izolácia sa nesmie mechanicky namáhať

Súčiniteľ tepelnej vodivosti - λ = 0,038 W/mK, trieda reakcie na oheň - A1.


Izolačná doska NOBASIL MPE je minerálnovláknitý stavebný materiál vo forme dosiek na báze čadičových vlákien, ktoré sú spájané živicou.
Použitie:

  • vzhľadom na tepelné, technické, akusticko-izolačné a najmä protipožiarne vlastnosti je predurčená na aplikáciu do šikmých striech, na miesta, kde izolácia nebude namáhaná tlakom, do konštrukcií stropov, podhľadov a do vnútorných stien

Súčiniteľ tepelnej vodivosti - λ = 0,035 W/mK, trieda reakcie na oheň - A1.