Výhody izolácií s ECOSE Technology

ECOSE® Technology je revolučná, úplne nová technológia prírodného spojiva, ktorá neobsahuje formaldehyd, fenoly, akrylové živice a prídavné umelé farby. 

ECOSE Technology

Jej základ tvoria rýchlo obnoviteľné organické materiály namiesto materiálov na ropnom základe. ECOSE® Technology je výsledkom päťročného výskumu a vývoja spoločnosti Knauf Insulationa a je naplnením vízie spoločnosti ponúkať stále dokonalejšie produkty, ktoré budú uspokojovať dopyt po ekologických materiáloch. Prirodzene hnedá farba symbolizuje vysoký stupeň udržateľnosti.

Výhody izolácií vyrobených na báze ECOSE® Technology:

 1. Ekologická izolácia
  Je menej prašná, bez vône a bez žiadnych umelých farieb, farbív či bielidiel. Vďaka tomu izolácie vyrobené na báze ECOSE® Technology zlepšujú kvalitu vzduchu v interiéri. Izolácia má navyše prírodnú hnedú farbu, ktorá vzniká počas vytvrdzovania minerálnej vlny.

  Výrobca Knauf Insulation získal vďaka tejto technológii certifikát Zlatý štandard kvality vzduchu v interiéri od renomovanej spoločnosti Eurofins.

 2. Jednoduchšia manipulácia
  S novou sklenou minerálnou vlnou sa ľahko narába, pretože je príjemnejšia na dotyk, je bez vône, menej prašná a dá sa ľahko rezať.
    
 3. Lepšia trvácnosť izolácie
  V priebehu času sklená minerálna vlna vyrobená s ECOSE Technology vykazuje lepšie vlastnosti pri regenerácii výrobku ako tradičná minerálna vlna. Tuhosť výrobkov z sklenej minerálnej vlny s použitím ECOSE Technology je v porovnaní s tradičnou minerálnou vlnou všetkých hustôt oveľa lepšia a strata pevnosti sklenej minerálnej vlny v ťahu v čase je výrazne nižšia v porovnaní s tradičnou sklenou minerálnou vlnou nižšej hustoty.
    
 4. Ďalšie výhody izolácií s ECOSE® Technology

Naše izolácie s ECOSE Technology:

Unifit 035 (TI 135 U), EKOBOARD (TP 112), Classic 039, Classic 040

 

Prirodzene hnedá izolácia s Ecose Technology